reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung CJ791: prohnutý QLED monitor s Thunderboltem 3

3.1.2018, Jan Vítek, aktualita
Samsung CJ791: prohnutý QLED monitor s Thunderboltem 3
Ještě před začátkem letošního CES nám Samsung představil svůj nový monitor CJ791, který zahrnuje prohnutý panel s podsvícením QLED a také rozhraní Thunderbolt 3. Slibuje také kvalitní barvy na své 34" úhlopříčce. 
Samsung se hned pochlubil jedním prvenstvím, když uvedl, že jde o první monitor s prohnutou obrazovkou, který je vybaven rozhraním Intel Thunderbolt 3. Jde o model CJ791 vybavený 34palcovým displejem s poměrem stran 21:9, rozlišením 3440 x 1440 a poloměrem zahnutí 1500R. Samsung CJ791 je tak prohnutý více než obvykle, neboť většinou jde o poloměr 1800R. 
 
 
Thunderbolt 3 má zde jako obvykle propustnost 40 Gb/s, a to přes konektor USB typu C, který může posloužit jak pro přísun dat, tak i energie. Ve zprávě  není uvedeno, kterým směrem má energie proudit, čili zda jí bude zásobován monitor, nebo napojené zařízení. Mělo by to být právě napojené zařízení, aby monitor mohl posloužit jako dokovací stanice pro notebook, spíš než aby byl z počítače napájen sám, což by nemělo velký smysl. 
 
 
Podsvícení QLED se podepíše také na kvalitním zobrazení barev, jež dokáží pokrýt prostor sRGB ze 125 procent. Dočteme se také o pozorovacích úhlech 178 ° v obou směrech, takže o TN v žádném případě nejde a co se týče odezvy, ta činí 4 ms. Nejsou známy žádné podrobnosti o obnovovacích frekvencích či o podpoře synchronizace, což se dozvíme pravděpodobně až příští týden, kdy 9. ledna odstartuje CES. 
 
Vedle této monitorové novinky můžeme zmínit také něco málo z produktů Samsung C-Lab. Jde vesměs o experimentální projekty, jež bude Samsung ukazovat právě na CES. 
 
 
Patří mezi ně S-Ray (Sound Ray), přenositelný směrový reproduktor, který bude moci zaměřit naše uši a poskytnout vjem jako ze sluchátek. Zvuk tak nebude moc rušit jiné lidi v místnosti a nás zase nebudou obtěžovat samotná sluchátka. 
 
GoBreath je zase zařízení, které pomůže pacientům lépe se zotavit po poškození plic. Počítá se také s napojením do cloudu pro lepší monitorování stavu pacienta. Relúmĭno zase poslouží lidem se zrakovými potížemi, aby získali ostřejší zrakový vjem. To se jim bude hodit třeba při čtení knih, kde bude možné třeba i invertovat obraz, aby písmena byla bílá a stránky černé. Toto zařízení využije výkon připojeného mobilního telefonu. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama