reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PUBG čelí na Steamu bombingu nespokojených čínských hráčů

3.10.2017, Jan Vítek, aktualita
PUBG čelí na Steamu bombingu nespokojených čínských hráčů
Zrovna nedávno jsme se věnovali tématu Review Bombing a tomu, jak Valve chce tento problém řešit. Nyní se s tímto fenoménem potýká aktuálně nejprodávanější a nejhranější titul, PlayerUnknown's Battlegrounds.
PlayerUnknown's Battlegrounds (PUBG) nedávno překonal absolutní rekord v počtu aktivních hráčů, jejž donedávna držela Dota 2. Není tak divu, že jde o hru, která je v současnosti na Steamu nejprodávanější. 
 
 
Pak jsme se věnovali problému zvanému Review Bombing, což je nová a v podstatě módní reakce hráčů na něco, co se jim nelíbí. Dejme tomu, že vývojáři jisté hry udělali něco nepopulárního, ať se to týká jejich her nebo čehokoliv jiného. Na webu se to rychle rozkřikne a uživatelé Steamu pak mohou začít negativně hodnotit prodávané tituly, a to zvláště ty nejpopulárnější, ve snaze vývojáře potrestat. Pokud se takových uživatelů sejdou stovky nebo tisíce, má to zásadní vliv na celkové hodnocení dané hry. 
 
Společnost Valve uvažovala o tom, jak tento problém řešit a na stole měla více možností. Rozhodla se pro tu, která v podstatě do ničeho nezasahuje a nic neomezuje, a sice zřídit časový graf, v němž jsou jasně vidět případné výkyvy v hodnocení, k čemuž si pak mohou potenciální zákazníci po chvilce vyhledávání najít důvod. Mohou tak zjistit, zda šlo o nějakou nepopulární novinku zařazenou do dané hry, nebo některý z jejích vývojářů přepadl s nožem v ruce babičku s důchodem. 
 
 
Tento graf se krásně ukázal právě v případě titulu PUBG a je na něm hezky vidět, mohutný výkyv a nárůst negativního hodnocení. To mají na svědomí především uživatelé z Číny, kteří tak protestují proti reklamám zobrazovaným přímo ve hře, respektive v jejím menu. Tyto reklamy se týkají služby VPN a zasahují citlivé místo, neboť čínstí hráči si stěžují na mohutně lagující lokální servery. 
 
PUBG je plně lokalizované v Číně, takže tam jsou přítomné i herní servery, ovšem ty poskytují tak pomalé reakce, že tamní hráči se často raději připojují na Evropské či Americké servery, což samo o sobě dobře ilustruje, o jak pomalé reakce jde. To se zase nelíbí americkým a evropským uživatelům. Nyní navíc nastoupily reklamy na služby VPN, které mají zlepši připojení k cizím serverům. Není divu, že se to hráčům nelíbí a cítí, že autoři a provozovatelé této placené hry by namísto inzerování dalších placených služeb raději měli vyřešit problémy s pomalými lokálními servery. 
 
Je tak jasné, že tento problém je spojen s vysokou popularitou PUBG, která způsobuje zahlcování serverů, na což provozovatelé zatím nedokázali dobře reagovat. Zajímavé je, že k Číňanům se svévolně začali přidávat další lidé z celého světa. Ti ale mívají i vlastní důvody, a to třeba údajně neopodstatněně zakázané účty nebo nepříjemně často nefunkční servery. Vývojáři však chtějí brzy zprovoznit nové servery, takže by se situace měla zlepšit. Je také třeba si uvědomit, že PUBG je stále k dispozici jako hra s předběžným přístupem, ale to evidentně mnohé lidi nezajímá. Prozatím se ale hodnocení této hry propadlo na smíšené a jen polovina z měsíc starých recenzí je pozitivní.
 
Zdroj: KitGuru
reklama