reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Philips Hue Sync pro PC a Mac: konečně opravdu účelné použití RGB LED?

1.6.2018, Jan Vítek, aktualita
Philips Hue Sync pro PC a Mac: konečně opravdu účelné použití RGB LED?
RGB LED podsvícení je v drtivé většině případů využitelné jen tak pro efekt, ovšem tak tomu být nemusí. Klávesnice by mohly z RGB podsvícení jednotlivých kláves profitovat daleko více, ale nyní tu máme jako téma Hue Sync pro PC a Mac.
RGB podsvícení dnes může reagovat na hudbu, prozradí nám nastavený profil myši, namapované klávesy, teplotu grafické karty, ale povětšinou je tu prostě a jen na efekt, o který řada lidí ani nestojí. Systém Philips Hue ale dokáže zdánlivě zvětšit obrazovou plochu při hraní nebo sledování filmů, a to tak, že osvětluje prostor za televizorem či monitorem, a to samozřejmě s ohledem na to, co se na něm odehrává. To samo o sobě není nový nápad, ale nové řešení od firmy Philips je díky zveřejněné aplikaci v podstatě univerzální. 
 
 
O tom, co nám Philips Hue na PC a Macu přinese, si můžeme udělat velice dobrou představu díky zveřejněnému videu, na němž je vidět celý systém osvícení, který by se dal označit v analogii s reproduktorovou soustavou za sestavu 2.1. Jsou tu tak dva satelity svítící do stran a jedna hlavní jednotka přímo za monitorem. 
 
Philips už v lednu zveřejnil, že své Hue API dá k dispozici Razeru pro jeho systém Chroma, který tak bude moci zařídit to samé, i když ne stejnými prostředky, jaké vidíme na videu. Razer tak dokáže synchronizovat podsvícení Hue se softwarem Synapse 3, což může představovat ten vůbec nejlepší způsob využití hardwaru Razer s RGB LED. 

Nový software Philips Hue Sync však umožní synchronizaci podsvícení s výstupem pro monitor, TV a není asi důvod, proč ne i pro projektor, ať už jde o sledování filmů či hraní her. Podsvícení tak v podstatě reaguje na to, co se děje na obrazovce a zahrnuta je zde také hudba, čili jde i o zvuk. 
 
 
Zvláště při hraní her a sledování filmů nám tak takový dobře vyladěný software může opticky zvětšit sledovací plochu a prohloubit zážitek, přičemž i zde reaguje nejen na dění na obrazovce, ale i na zvuk. V hudebním režimu to jsou především beaty, dynamika a celkově styl hudby, přičemž uživatel si bude moci sám nastavit, jaká bude intenzita, výběr barev, apod. 
 
Ke zprovoznění tohoto systému ale budeme potřebovat příslušný hardware, který dokáže tvořit barevné světlo (třeba RGB LED žárovky) a s Hue spolupracovat na Windows 10 nebo Mac OS Sierra a novějším. Dále to je kontroler Hue Bridge a nakonec samotná aplikace Hue Sync, která to všechno propojí a zprovozní. Možné bude také streamovat obsah třeba z počítače do televizoru a užít si osvětlení pomocí Hue Sync v obýváku. 
 
Zdroj: Hexus.net


reklama