reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Intel se rozhodl svou výrobní divizi rozštěpit na tři

18.10.2018, Jan Vítek, aktualita
Intel se rozhodl svou výrobní divizi rozštěpit na tři
Intel zažívá mimořádně složitý rok, v němž mu osud vůbec nepřál, a firma tak musí mobilizovat své bohaté zdroje, aby se dostala z potíží. Do toho tak očividně bude spadat i fakt, že její Manufacturing Group se nyní rozdělí na tři skupiny. 
Tato změna se týká především managementu továren firmy Intel, které tak budou rozděleny do třech skupin, a každá tak bude mít své vedení. Aktuálně existuje jedna Technology and Manufacturing Group, kterou vede Sohail Ahmed. Ten však už během příštího měsíce odejde z firmy, a to ne hledat zelenější pastviny, ale odpočinek. Svou divizi vedl přitom od roku 2016, takže ji převzal již v době, kdy se pomalu už muselo schylovat k problémům, jaké Intel zažívá dnes. 
 
 
Odchod Ahmeda už byl ohlášen zaměstnancům Intelu, ovšem rozdělení výrobní divize hlásáme na základě informací od The Oregonian. Nejde však o to, že by se továrny rozdělily dejme tomu na 10/14/22nm, 32/65nm a zbytek. Jde o rozdělení na skupiny zabývající se jednak výzkumem a vývojem, pak samotnou výrobou a nakonec dodavatelským řetězcem. 
 
Dosavadní šéf Intel Labs Mike Mayberry povede výzkumnou divizi společně se svým kolegou Richem Uhligem. Ann Kelleher z týmu Ahmeda si vezme na starost výrobu a poslední dodavatelskou divizi bude vést Randir Thakur. Všichni se však budou přímo zodpovídat člověku, který do Intelu přišel v roce 2015 a působí jako Chief Engineering Officer. Je to tedy dr. Venkata "Murthy" Renduchintala, který se letos na jaře vyjadřoval také k problémům s 10nm procesem.  
 
Prozatimní CEO Intelu Robert Swan dal o 10nm procesu naposledy vědět v září, kdy v otevřeném dopisu uvedl, že výroba ve velkém začne někdy v příštím roce. Čili nic konkrétnějšího jsme se zatím nedozvěděli a i když není radno spoléhat na to, že to bude až na konci příštího, je to pravděpodobné (a mluvilo se o tom i dříve). Však procesory Core 9. generace se teprve chystají na trh a záleží tak na tom, jak moc by byl Intel ochoten ubrat z jejich alespoň ročního cyklu, i když přirozeně bude mít zájem dostat 10nm produkty na trh co nejdříve, zvláště když 14nm továrny aktuálně nestíhají. Na druhou stranu se musí nové Core na trhu také zhodnotit. 
 
Mezitím zbývající rivalové Intelu už mají k dispozici své 7nm procesy a Samsung dokonce s využitím EUV, které Intel nechce nasadit ještě alespoň dva roky. AMD má tak stále výhled na to, že bude mít alespoň několik měsíců dříve než Intel na trhu procesory, které budou tvořeny výrazně lepším procesem v porovnání se 14 nm. 
 


reklama