reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Flat Earth Society si utahuje z Muska: Mars je na rozdíl od Země kulatý

4.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Flat Earth Society si utahuje z Muska: Mars je na rozdíl od Země kulatý
Flat Earth Society, čili společnost razící názor o ploché Zemi, si vyměnila tweet s Elonem Muskem. Za tím pravděpodobně stojí plán Mika Hughese, který se stále plánuje vystřelit svou podomácku vyrobenou parní raketou. 
Mike Hughes se chtěl vystřelit svou parní raketou do výšky jedné míle už před řadou dní, ale zatím nedostal povolení úřadů, a tak svůj pokus zatím odložil. Nyní to navíc vypadá, že oné předpokládané výšky ani nedosáhne, ovšem je tu spíše jiná otázka ve světle jeho předchozího pokusu, a sice ta, zda tuto další eskapádu vůbec přežije. 
 
 
Právě díky Hughesovi se opět začala propírat teorie o ploché Zemi, což dosáhlo až k Elonu Muskovi, který do éteru vypustil otázku, proč neexistuje společnost zastávající teorii o plochém Marsu. Na to mu Flat Earth Society odpověděla prostě tak, že na rozdíl od Země byl Mars už pozorován jako kulatý. 
 
 
Na to Terrence Maddoux položil logický dotaz, proč by Země měla být na rozdíl od Marsu či jiných planet plochá. Flat Earth Society odpověděla také otázkou: proč je Země jediné známé těleso, které nese inteligentní život? Možná že je unikátní, nebo snad musíme dále hledat.  
 
 
 
Flat Earth Society tak po těchto výměnách tweetů můžeme vidět spíše jako partu vtipálků, mezi nimiž se však občas najde někdo, kdo to myslí vážně. Tím ale nutně nemyslíme Mika Hughese, v jehož případě může jít pouze o snahu vyvolat pozornost. Pokud se ale někdo nechá vystřelit v parní raketě bržděné chatrným padákem, pak má přinejmenším značně zakrnělý pud sebezáchovy. 
 
Co se týče teorie o kulaté Zemi, tu v podstatě potvrdil už velký řecký matematik, astronom a geograf Eratosthenés, který už dvě století před Kristem vypočítal obvod Země s cca 10% odchylkou. Zastánci teorie o ploché Zemi zase s oblibou tvrdí, že odmítání jejich teorie vyplývá z neochoty přijmout nové a kreativní formy myšlení. Prostě a jednoduše říkají, že lidé papouškují názor vědců stejným způsobem jako církevní dogmata, což je rétorika blízká i samotnému Hughesovi. 
 
Zdroj: CNET


reklama