reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ESA zásadně nesouhlasí s rozhodnutím britského výboru o loot boxech

17.9.2019, Jan Vítek, aktualita
ESA zásadně nesouhlasí s rozhodnutím britského výboru o loot boxech
Zvláštní výbor ustanovený ve Velké Británii přišel s rozhodnutím o loot boxech, s nímž "zásadně nesouhlasí" organizace ESA, čili Entertainment Software Association. Ta sdružuje firmy z herního průmyslu, takže je zřejmé, o čem ono rozhodnutí je.
Loot Boxy už dávno nejsou tématem, které by bylo horké a každodenně probírané. Jde spíše o dlouhodobé téma pro politická uskupení a vládní organizace, které se postupně v řadě zemí snaží dobrat už třeba jen toho, zda je možné či vhodné loot boxy regulovat jako formu hazardu. A jak si můžeme snadno představit, organizace jako ESA (Entertainment Software Association) budou takovým snahám oponovat, neboť právě jejich členům z loot boxů a mikrotransakcí obecně plynou značné zisky. 
 
Destiny 2
 
Nyní jde o rozhodnutí výboru ustanoveného v rámci Department of Digital, Culture, Media and Sport (DCMS) ve Velké Británii, který ohlásil, že doporučí, aby loot boxy byly regulovány právě jako forma hazardu, a podléhaly tak příslušným zákonům. 
 
Výbor si přitom dříve v tomto roce zavolal zástupce velkých herních vydavatelů (EA, Take-Two, Activision a další), aby mu přednesli jejich pohled na věc a právě tehdy vznikl známý výrok zástupce EA o tom, že to v podstatě nejsou žádné lootboxy, ale dočista nevinné krabičky s překvapením. Nyní se dozvídáme, že i zástupce daného výboru tento konkrétní komentář dokázal nadzvednout ze židle, protože i na jeho základě doporučují loot boxy k regulaci. 
 
Zástupci ESA se k tomu už vyjádřili, že berou otázky vznesené výborem vážně, ovšem s jeho závěry zásadně nesouhlasí. Opět poukazují na to, jak různé regulační orgány v světě dospěly k různým závěrům a také mluví o tom, že se některé herní firmy nedávno podělily třeba o to, jaké jsou šance k získání virtuálních předmětů v konkrétních hrách. K tomu by se však chtělo dodat, že se herní společnosti nezačaly dělit o tyto informace z vlastní vůle, ale byly k tomu mírně řečeno inspirovány požadavky, které vznesli politici státu Havaj a použili je v nových návrzích zákonů. Nyní to ale ESA prezentuje tak, že právě díky tomu je herní průmysl "lídrem v tvorbě partnerství s rodiči a hráči za účelem vytvoření příjemného herního prostředí". 
 
Nyní tak DCMS doporučuje britskému Parlamentu, aby do zákona UK Gambling Act zahrnul i loot boxy, takže výsledek zatím není jistý a my se jej teprve dozvíme. 
 
Zdroj: GI.bizKitGuru  


reklama