reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

O koupi Twitteru má zájem i Disney

27.9.2016, Jan Vítek, aktualita
O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Zprávy o plánované akvizici firmy Twitter způsobily, že její hodnota na burze vzrostla ze čtvrtečních 13 miliard dolarů až na aktuálních necelých 20 miliard. Některé zdroje přitom uvádí, že Twitter by mohl být prodán i za 30 miliard, ale to už necháme na odpovědných lidech, jakou částku bude případný zájemce schopen zaplatit.





Společnost Disney by mohla doufat, že Twitter by pomohl rozšířit dosah jejích médií, což jsou především ESPN a ABC. Však Twitter již předtím koketoval s NFL a zkoušel živé streamování zápasů amerického fotbalu, přičemž široká uživatelská základna může být pro Disney lákavým cílem. Navíc, platforma pro streamování událostí z NFL na Twitteru využívá technologie BAMTech, součásti společnosti MLBAAM, v níž má Disney třetinový podíl. Navíc CEO Twitteru Jack Dorsey je členem představenstva společnosti Disney.

Disney se také může poohlížet po novém médiu, které by mu pomohlo lépe se dostat k zákazníkům, neboť obliba sledování kabelové televize značně klesá. I z toho by mohly získat jeho ESPN a ABC.

Zprávy o zájmu firmy Disney o Twitter poprvé přinesla agentura Bloomberg a dle serveru TechCrunch stojí před uskutečněním takové akvizice řada překážek. Disney je především znám jako firma, která si moc nedělá ze svobody projevu, což ukázala v roce 1997, když zamezila distribuci filmu Kundun. Ten byl jako film o Dalajlámovi a okupaci Tibetu přirozeně trnem v čínském oku, takže Disney raději torpédoval Kundun než svůj čínský byznys. Ovšem takovou věc nelze zdaleka vyčítat pouze firmě Disney. Zrovna v tomto případě se stejně zachoval i Universal. Nicméně jako problém to můžeme vidět v kontrastu s tím, že zrovna Twitter je brán jako bašta práva na svobodu projevu.

Twitter navíc nemá příliš dobré vztahy s velkými vydavatelskými společnostmi, což je zase spojeno s autorskými právy a obsahem, který se na něm objevuje. Čili aby jej vlastnila právě jedna z největších takových společností, to by bylo poněkud paradoxní. Uvidíme tak, jak to nakonec dopadne.

Zdroj: TechCrunch
reklama