Druhý nejdelší zápas v historii hokejové extraligy, kde se v Praze utkala...

Druhý nejdelší zápas v historii hokejové extraligy, kde se v Praze utkala Sparta s Třincem, si vyžádal i nemalý pořadatelský přešlap: došlo jídlo. (13. dubna 2024) | foto: Vítězslav Bureš, iDNES.cz

Klobásy nejsou. Při boji Sparty a Třince došlo jídlo, fanoušci brali i brambůrky

• 36
Druhý nejdelší zápas v historii hokejové extraligy, ve kterém se v Praze utkala Sparta s Třincem, některým divákům znepříjemnil i hlad. Krátce po šesté hodině totiž došlo jídlo ve všech stáncích. Fanoušci proto ve velkém kupovali alespoň popcorn a brambůrky, popřípadě hněv zapíjeli pivem.

Mimořádně vyrovnané rozhodující semifinále trvalo dvojnásobek běžného času a dospělo až do čtvrtého prodloužení. A na tuhle variantu zásoby u stánků nebyly připravené.

Sparta – Třinec 2:3P. Historický obrat posílá hosty do finále, hrálo se 122 minut

„Lidi byli docela naštvaní, chodili od stánku ke stánku, a nikde nic neměli. Hostující i domácí fanoušci to ale obecně chápou, je to dlouhé,“ hlásil redaktor iDNES.cz Vítězslav Bureš, který se byl na zápas podívat. Potvrdil také, že lidé na zasycení kupovali alespoň brambůrky a popcorn, popřípadě pivo za sedmdesát korun.

Zápas lze obecně označit za pořadatelský oříšek, poněvadž zatímco běžné utkání trvá okolo dvou a půl hodin, ten sobotní trval více jak pět hodin. Situaci s nedostatkem jídla okomentoval i DJ sparťanů Aleš Matoušek. Ten si před 4. prodloužením „naoko“ postěžoval, že nedostal vůbec nic k jídlu.

„Už docela chápu, proč začali hrát už v jednu odpoledne, už to trvá jak schůze Sněmovny, kdy Okamura předčítá pohádky,“ okomentoval situaci fanoušek Pavel M v diskuzích na iDNES.cz.

Nezvykle brzký start zápasu si vyžádal další program v hale, která se během noci musí připravit na nedělní florbalové superfinále.

Přehnaně dlouhý zápas vyvolával pocity i u dalších fanoušků, ti na zápas většinou ale reagovali s humorem. „Nechtěl jsem si předplatit O2 na měsíc. Ale teď mě to vysedávání po hospodách stojí třikrát víc,“ dodává další diskutující, Michal K.

Hokejisté Třince otočili sedmé semifinále se Spartou a vítězstvím 3:2 po prodloužení jako první v dějinách play off zvrátili nepříznivý stav 0:3 v sérii. Mistrovský celek do pátého finále v řadě katapultoval Miloš Roman zásahem ze 122. minuty, domácí tým tak končí sezonu s bronzem.

Sparta i potřetí v řadě skončila na třinecké nezdolnosti. Přestože měla semifinále fantasticky rozehrané, tento boj jen doplní loňské čtvrtfinále a předloňské finále.

Čtyřnásobní mistrovští obhájci se po patnácté vyhrané sérii v řadě porvou o titul s vítězem základní části z Pardubic.

Užili jste si hokejové utkání Sparta - Třinec?

Hlasování skončiloČtenáři hlasovali do 0:00 sobota 20. dubna 2024. Anketa je uzavřena.