Záložník Rodri z Manchesteru City se snaží udržet míč před napadajícími Kaiem...

Záložník Rodri z Manchesteru City se snaží udržet míč před napadajícími Kaiem Havertzem (vlevo) a Jorginhem z Arsenalu | foto: Reuters

Šlágr mezi City a Arsenalem bez branek, zpátky do čela jde po výhře Liverpool

• 4
Měl to být vrchol programu 30. kola Premier League, taktická bitva mezi Manchesterem City a Arsenalem ale nakonec skončila 0:0. Z toho má největší radost Liverpool, který otočil utkání s Brightonem a po výhře 2:1 vede ligu o dva body před Arsenalem a o tři před obhájci ze City.

V duelu Manchesteru City s Arsenalem byli domácí aktivnější, žádnou velkou gólovou příležitost ale diváci za celý zápas neviděli. City na procentuální držení míče vyhrálo 72:28 a na střely 12:6, pouze jeden jeho pokus ale mířil mezi tři tyče.

Arsenal v lize bodoval na stadionu Etihad po sedmi zápasech. Manchester remizoval podruhé za sebou, v minulém kole hrál 1:1 v Liverpoolu. Všem třem týmům na špici tabulky zbývá odehrát do konce soutěže devět utkání.

Útočník Erling Haaland z Manchesteru City (vpravo) hlavičkuje v souboji se...

Brighton poslal do vedení už po 87 sekundách hry Welbeck výstavní ránou z hranice vápna. V 27. minutě srovnal po rohovém kopu Díaz a obrat dokonal v 65. minutě Salah po Mac Allisterově nezištné kolmici do pokutového území. Egyptský kanonýr dal 16. ligový gól v sezoně a ztrácí dva na nejlepšího střelce Haalanda z Manchesteru City.

Liverpool zaznamenal 300. soutěžní vítězství pod vedením kouče Klopa, který po sezoně ve funkci po devíti letech skončí.

United dali gól v 7. minutě nastavení, ale stejně nevyhráli. West Ham ztratil vedení 3:1

Už v sobotu se odehrálo ostatních osm zápasů. West Ham i s českými reprezentanty Součkem a Coufalem ztratil dvoubrankové vedení na Newcastlu (3:4), Chelsea nezvládla porazit oslabené Burnley (2:2) a ztratil i Manchester United, který remizoval s Brentfordem (1:1).

Liverpool FC - Brighton & Hove 2:1 (1:1)

Branky: 27. Díaz, 65. Saláh - 2. Welbeck. Rozhodčí: Coote – Wood, Scholes. ŽK:14. Mac Allister, 50. van Dijk, 58. Gomez, 88. Endó, 90+6. Gakpo - 20. Groß, 48. Welbeck, 71. van Hecke.

Liverpool FC Kelleher – Bradley, Quansah, van Dijk (C), Gomez – Mac Allister, Endó, Szoboszlai (90+5. Gravenberch) – Saláh, Núñez (83. Elliott), Díaz (89. Gakpo).

Brighton & Hove Verbruggen – Veltman, Dunk (C), van Hecke – Lamptey (70. Buonanotte), Groß, Baleba, Estupiñán (90+3. Barco) – Adingra (84. E. Ferguson), Moder (84. Lallana) – Welbeck.