Petr Rada coby trenér fotbalistů Dukly Praha na snímku z roku 2022.

Petr Rada coby trenér fotbalistů Dukly Praha na snímku z roku 2022. | foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Dukla podlehla doma Příbrami a její náskok se může ztenčit na jeden bod

• 16
Fotbalisté pražské Dukly podlehli doma v 21. kole druhé ligy Příbrami 1:2, přestože vedli. Jejich náskok v čele tabulky se v neděli může ztenčit na jediný bod. Táborsko si poradilo s Varnsdorfem 4:1 a je třetí. Čtvrtá Chrudim zdolala doma po obratu 2:1 Jihlavu. Brno doma podlehlo Prostějovu 1:2.

Na lavičce Dukly zatím nechyběl trenér Petr Rada, který dostal od disciplinární komise za rasistickou urážku osmiměsíční trest, ale verdikt je zatím nepravomocný, neboť se proti němu odvolal.

Jeho svěřenci skórovali v 49. minutě zásluhou Moulise. Středočeši, které poprvé z pozice hlavního trenéra vedl Bednář místo ve čtvrtek odvolaného Krejčího, srovnali o tři minuty později díky Senegalci Fallovi. Obrat dokonal střídající Coňk.

Dukla prohrála po sérii tří výher a stále vede tabulku o čtyři body před Vyškovem, jenž se v neděli představí na hřišti sparťanského B-týmu. Příbram vyhrála druhé z posledních tří kol a z šesté pozice ztrácí tři body na třetí Chrudim, jíž patří poslední barážová příčka.

Táborsku zařídil proti Varnsdorfu dvoubrankové vedení v rozmezí 24. až 25. minuty Svatek. Po změně stran se prosadil Kateřiňák, za hosty snížil Hodek a konečný výsledek stanovil Osmančík. Jihočeši bodovali i v pátém jarním kole a ztrácejí bod na Vyškov a pět bodů na Duklu. Varnsdorf zůstal předposlední.

Prostějov se na hřišti brněnské Zbrojovky dostal do vedení v závěru úvodního dějství díky Jaroňovi. Krátce po změně stran domácí kapitán Řezníček neproměnil penaltu, za dalších pět minut ale srovnal Alijagič. V nastavení však zařídil hostům vítězství z pokutového kopu opět Jaroň. Prostějov sice zůstal poslední, bodově se ale dotáhl na Kroměříž a na nesestupové pozice mu schází dva body. Zbrojovka nezvítězila v šestém kole po sobě a je osmá.

Líšeň vedla v Kroměříži po brance Čermáka, za nováčka soutěže srovnal Jaroň. Domácí Hanácká Slavia remizovala ve třetím z posledních čtyř kol a je předposlední, brněnský celek neprohrál počtvrté za sebou a patří mu sedmá příčka.

Jihlavu poslal v Chrudimi do vedení na konci prvního poločasu gólovou tečí Vedral, domácí ale skóre po přestávce otočili. Nejprve se prosadil ve třetím zápase po sobě Látal a v 66. minutě dokonal obrat hlavou Míka. Jihlava nevyhrála ani v pátém jarním utkání, celkem čeká na tříbodový zisk šest ligových duelů a je desátá.

MFK Chrudim - FC Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 51. D. Látal, 66. Míka - 38. Vedral. Rozhodčí: Kotala – Dresler, Bureš. ŽK:29. Míka, 44. D. Látal, 61. Skwarczek, 90+2. Kutík - 34. Chytrý, 42. Lacko. Diváci: 1085.

MFK Chrudim Floder – Kutík, Toml, Míka – Jan Řezníček (C), Skwarczek, Záviška (87. Borkovec), Langhamer (87. Bauer), F. Novotný – D. Látal (70. Kesner), Mašek (90. Zvolánek).

FC Vysočina Jihlava Soukup – Chytrý, Vedral (C), Tonbul, Farka (70. T. Svoboda) – Lacko (70. Tureček), Křehlík (77. Ogiomade), Shudeiwa (70. Šancl), A. Pešek – Araujo-Wilson, Selnar (77. T. Franěk).

FK Dukla Praha - FK Příbram 1:2 (0:0)

Branky: 49. Moulis - 52. Fall, 78. Coňk. Rozhodčí: Ratajová – Zoufalý, Radina. ŽK:67. Peterka, 87. J. Jeřábek - 32. Dav. Krch, 64. Coňk, 88. Andronikou. Diváci: 2214.

FK Dukla Praha Šťovíček – Ullman (84. Helešic), Peterka (C), D. Hašek, Ludvíček – Kozma – Douděra (84. J. Jeřábek), J. Hora, Matějka (72. Zeronik), Moulis (72. Špatenka) – Mešanović.

FK Příbram Melichar – Antwi (61. O. Novotný), Fišl, Jahić, Hošek (75. Čejka) – Dudl, Dav. Krch (46. Coňk) – P. Hašek (86. Brabec), Hušbauer (C), Nečas (61. Andronikou) – Fall.

SK Hanácká Slavia Kroměříž - SK Líšeň 2019 1:1 (0:1)

Branky: 72. M. Jaroň - 7. Čermák. Rozhodčí: Zaoral – Lakomý, Malimánek. ŽK:77. Silný, 84. Martinek - 16. Čermák, 33. M. Jeřábek, 59. Dziuba, 68. Joković, 90. Otrísal. ČK:90+1. Joković. Diváci: 1056.

SK Hanácká Slavia Kroměříž J. Dostál – Fulnek (46. Vincour), Kudela, Zavadil, Jeleček – Houser (66. M. Jaroň), T. Matoušek (C), Cupák, Machalík (86. Hrdlička) – Silný (78. Martinek), Chwaszcz (46. Dočkal).

SK Líšeň 2019 Vajner – Otrísal, M. Jeřábek (C), Joković, Lutonský – Čermák – Dziuba (59. Aldin), Sokol (88. Rolinek), Gerža (59. Mionić), Tauš (72. Raab) – Polášek (88. Hapal).

FC SILON Táborsko - FK Varnsdorf 4:1 (2:0)

Branky: 24. Svatek, 25. Svatek, 58. Kateřiňák, 89. Osmančík - 84. Hodek. Rozhodčí: Hocek – Matoušek, Černoevič. ŽK:45+1. Polyák. Diváci: 911.

FC SILON Táborsko Pastornický – Novák (C), Tusjak, Koné, P. Plachý – Bláha, Zeman (59. Varačka), Sojka (59. Nsunzu), Dordić (73. Osmančík), Kateřiňák (84. Kopáček) – Svatek (59. Šašinka).

FK Varnsdorf Vaňák – Zálešák, Kubista (C), Kouřil (77. Penc), Vlk (46. Adeleke) – Kříž (65. Podzimek), Polyák (77. Rudnytskyy) – Samko, Juzvak, Stránský – Vojta (65. Hodek).

FC Zbrojovka Brno - 1. SK Prostějov 1:2 (0:1)

Branky: 56. Alijagić - 42. P. Jaroň, 90+3. P. Jaroň. Rozhodčí: Starý – Cichra – Vyhnanovský.. ŽK:75. Dav. Jambor, 87. Nový, 90+1. Lu. Pernica - 19. R. Látal, 36. Habusta, 67. Koudelka, 68. Bednár, 90+5. J. Matoušek II, 90+10. Mucha.

FC Zbrojovka Brno Berkovec – Lu. Pernica, Hamza, Endl – Koželuh, Texl (70. Nový), Dav. Jambor, Granečný (86. Juritka) – Smejkal (46. Alijagić), Jak. Řezníček (C), Fousek (46. Gyamfi).

1. SK Prostějov Mucha – R. Látal, Bednár, Harušťák, Rudzan (60. Zapletal) – Koudelka (C) (80. M. Mach), Habusta – Bartolomeu (89. Šimek), J. Matoušek II (60. Slaměna), P. Jaroň – Malec.